Králík - Odstav speciál

Kompletní krmivo pro králíky v období odstavu.

 

Králíčata mohou mít problémy při odstavu a zejména po odstavu z důvodu změny krmiva a ztráty přirozených obranných mechanismů.
Odstavem králíčat dochází k tomu, že králíčata 
přijdou o možnost příjmu mléka od matky.
I když králíčata 
začínají přijímat pevnou potravu od cca 20 dne stáří (směs pro kojící samice), je pro ně důležité, že neustále pijí mateřské mléko, které vytváří přirozenou ochrannou barieru v trávícím traktu (laktóza – úprava pH). 
Směs ODSTAV SPECIÁL se používá již cca 5 – 7 dnů před odstavem, a to hlavně z důvodu, že při odstavu, kdy králíčata přijdou o kontakt s matkou a možnost příjmu mateřského mléka, jsou již navyklá přijímat krmivo přizpůsobené jejich potřebám po odstavu.
Odpadá jeden problém.
Krmivo musí obsahovat nižší množství proteinu a škrobu - ten 
jsou králíčata schopna plně trávit až cca od 45 – 50 dne stáří, do té doby nefunguje plně enzym amyláza.
Je nutné zvýšit celkové množství vlákniny a také jejich jednotlivých složek - stravitelná vláknina (NDF) ve formě např. cukrovkových řízků, jablečných výlisků, výlisků z vína, apod. a nestravitelnou vlákninu (lignin), která funguje na urychlení průchodu krmiva trávícím traktem.
Výtažky z rostlin (esenciální oleje) zvyšují stravitelnost živin a stabilizují trávící trakt a tím omezují výskyt problémů s průjmy a nadýmáním králíčat po odstavu (omezení patogenů – Escherichia coli a Clostridium).

170 Kč 407 Kč od 170 Kč
Vyprodáno Vyprodáno (30 ks) Zvolte variantu

Surovinové složení: Pšeničné otruby , cukrovkové řízky, vojtěška horkovzdušné sušená,  jablečná dřeň sušená, slunečnicové slupky, hroznové výlisky sušené, extrahovaný šot z jader hroznového vína, řepkový extrahovaný šrot, pšenice semeno,  melasa řepná, uhličitan vápenatý, řepkový olej, chlorid sodný,  oxid hořečnatý, síran hořečnatý, premix vitamínů a stopových prvků  

Analytické složky : Hrubého proteinu 14,6 %, hrubých olejů a tuků 3,0 %, hrubé vlákniny 16,4 % ( NDF 36,9 %, ADF 21,28 %, lignin 6,0 % ), hrubého popela 7,8 %, sodíku 0,2 %.

Nutriční doplňkové látky:
Vitamin A ( 3a 672 a )  10 000 m.j., vitamin D3 :  ( 3a671) 1 000 m.j.,vitamin E (3a700 ) :  40 mg,  3b –stopové prvky : Oxid zinečnatý jako zinek ( 3b605) : 80 mg,  uhličitan železnatý jako železo ( 3b101 ) 70 mg,  síran manganatý jako mangan ( 3b503 ) : 30 mg , síran měďnatý pentahydrát jako měď ( 3b405 ) 10 mg , jodičnan vápenatý bezvodý jako jód ( 3b202)  0,3 mg, Kobalt ( potahovaný gr.  (CoCO3x3Co(OH)x2H2O) ( 3b304) jako kobalt 0,1 mg , seleničitan sodný jako selen ( E8 ) 0,1 mg. 5- Kokcidiostatika a histomonostatika: Rabiance – přírodní alternativa ke klasickým kokcidiostatikům.

Krmný návod: Zkrmuje se králičatům a samici cca 7 dnů před odstavem a 14 až 21 dnů po odstavu (odstav počítán v 35 dnech stáří ) Toto doporučení vychází z praxe výkrmových králíků tj. zejména králíků středních plemen. Pro menší a větší plemena je nutno použití přizpůsobit podmínkám v jednotlivých chovech.

Kód Kód: 82/10K 82/25K Zvolte variantu
Jméno značky: ALIMA Písečan s.r.o.
Kategorie: Králíci

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu